8 pomysłów na sesje z pierścionkiem zaręczynowym

Sesja dla narzeczonych, określana też jako sesja zaręczynowa, to jeden z najnowszych trendów w fotografii.

Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak ją zorganizować, jak przygotować stylizacje oraz jakie miejsce wybrać do wykonania zdjęć, przedstawiamy 8 kreatywnych pomysłów na cudowną sesję z pierścionkiem zaręczynowym w roli głównej.

Leśna sceneria

Natura niesie ze sobą bardzo pozytywną energię i jest uosobieniem źródła wszelkiego życia. Spokojna i kojąca atmosfera lasu sprzyja uzyskaniu zdjęć dobrej jakości. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem leśnej scenerii jest to, że las ma w sobie naturalne piękno, które trudno wytłumaczyć, a jeszcze trudniej mu zaprzeczyć. Jeżeli uważacie, że sesja zdjęciowa w lesie to zbyt oklepany pomysł, koniecznie sprawdźcie poniższe propozycje.

Nad morzem

Wiele par decyduje się na sesję zaręczynową nad morzem – niekiedy nawet przy okazji spędzania wakacji. Sesja fotograficzna może być zorganizowana na klifie, albo na plaży. Bardziej odważni brodzą w morskiej wodzie, albo są w niej zanurzeni po kolana – do tego oczywiście dochodzą artystyczne pozy. Nad Bałtykiem sesja zdjęciowa narzeczonych może nieco przypominać obóz przetrwania – wiatr, deszcz i chłód. Są już jacyś chętni?

W górach

Konkurencją dla leśnej scenerii i morskich krajobrazów są góry – majestatyczne, monumentalne, reprezentują siłę natury, a jednocześnie tworzą malownicze pejzaże. Są prawie idealnym tłem dla zakochanej pary – prawie, bo nie zawsze jest możliwość przeprowadzenia sesji zdjęciowej. Bardziej odważne kobiety zakładają szpilki i suknie do kostek, a następnie pozują na skalistym podłożu. Taka sesja zdjęciowa może nie należy do najbardziej komfortowych, ale za to wykonane w ten sposób fotografie prezentują się bardzo efektownie.

Gdzie się poznaliście?

Kiedy narzeczeni nie mają kompletnie pomysłu na to, gdzie wykonać sesję zdjęciową, fotograf często zadaje pytanie podane w nagłówku. Miejsce pierwszej randki, albo przypadkowego spotkania, od którego wszystko się zaczęło to bardzo romantyczny pomysł na sesję z pierścionkiem zaręczynowym w roli głównej.

Zabierzcie sentymentalne przedmioty

Na klasycznych zdjęciach narzeczonych na pierwszym planie znajduje się para, a w tle roztacza się krajobraz. Można nieco urozmaicić fotografie poprzez ustawienie w drugim planie przedmiotów o wartości sentymentalnej dla narzeczonych. Mogą to być instrumenty muzyczne, meble, albo inne rzeczy, z którymi wiążą się pewne ważne wydarzenia, albo budowanie wspólnego życia.

W wieczorowych kreacjach

Nikt nie powiedział, że sesja fotograficzna nowożeńców powinna być utrzymana w casualowym stylu. Jej zadaniem jest upamiętnienie zaręczyn. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby świeżo upieczona narzeczona założyła wieczorową suknię, a narzeczony klasyczny smoking.

Zabawne miny i śmieszne pozy

Zaręczynowe sesje zdjęciowe są zwykle utrzymane w „poważnej” tonacji. Fotograf dba o to, aby na zdjęciach widać było przede wszystkim uczucie łączące narzeczonych. Pozy są nieco artystyczne, choć zwykle skromne i klasyczne. Alternatywą dla takiej sesji zdjęciowej jest wykonanie zdjęć pary, która tańczy twista, albo skacze na trampolinie. Utrzymanie fotografii w zabawnej konwencji w żadnym wypadku nie jest niestosowne.

Tak romantycznie, jak to możliwe

Ostatnia z propozycji to romantyczna konwencja – taka sesja zdjęciowa zwykle jest wykonywana po zmierzchu, wśród świec lub lampionów. Proponujemy zorganizować ją na statku, na zamku albo innym miejscu kojarzącym się z romantyzmem.

Są to tylko propozycje, które pełnią rolę inspiracji. Każda para może sama zaplanować swoją sesję zdjęciową. Szerokie możliwości wyboru miejsca, konwencji i kreacji są zdecydowanie bardziej istotne niż to, czy komukolwiek innemu (nawet fotografowi) pomysł narzeczonych na własną sesję zaręczynową się spodoba – nie musi.

Więcej pomysłów i inspiracji podpowiedzieć może Marek – fotograf z Rzeszowa. Prowadzi on stronę foto-agent.pl na której zobaczyć można jego prace.

Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Powered by WordPress