Bezpieczeństwo podczas wyjazdów autokarowych – kto i jak o nie dba?

Bezpieczeństwo podczas wyjazdu autokarem powinno być zagwarantowane przez przewoźnika, czyli przedsiębiorcę przewozowego.

Zapewnia on optymalny poziom bezpieczeństwa poprzez zatrudnianie wykwalifikowanych kierowców oraz wykonywanie okresowych przeglądów technicznych i niezbędnych napraw bieżących autokarów. Zadbana flota pojazdów i profesjonalna kadra pracowników to wszystko, co może zrobić przedsiębiorca przewozowy, żeby dochować należytej staranności i zadbać o bezpieczeństwo podróżnych.

O bezpieczeństwo nie zawsze dba tylko przewoźnik

W pewnych przypadkach o bezpieczeństwo podczas podróży autokarem dbają również inne osoby. Mowa o opiekunach dzieci lub osób niepełnosprawnych, które powinny pozostawać pod opieką wyznaczonej do tego osoby. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży przez opiekunów podróżujących pasażerów dotyczy przede wszystkim kontrolowania ich zachowań i zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Skakanie na siedzeniach, chodzenie po autokarze w czasie jazdy oraz rozmowy z kierowcą są zabronione.

Mamy wysokie standardy bezpieczeństwa i dużo wypadków

Podróże samochodami i innymi środkami transportu lądowego są uznawane za najbardziej niebezpieczne, gdyby wziąć pod uwagę liczbę wypadków. Niemniej z drugiej strony jest to także najczęściej wybierany rodzaj transportu. Obecnie mamy wysokie standardy bezpieczeństwa. Niestety nie wszyscy są skorzy do ścisłego przestrzegania przepisów. Poza tym, nie zawsze w razie zderzenia z innym pojazdem wina spoczywa na kierowcy autokaru. Kieruje się on zasadą ograniczonego zaufania na drodze, ale nie wszystko da się przewidzieć.

Kontrola kierowcy i stanu technicznego autokaru – przed podróżą

Rodzice również dokładają swoją część w zakresie bezpieczeństwa podróży autokarem – jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, nie idą oni na kompromis. Coraz częściej rodzice wymagają od przewoźnika, aby przed podróżą stan techniczny autokaru i kierowca zostali skontrolowani przez policjantów. Oczywiście nie ma w tej praktyce nic złego. Co więcej, to nauczka dla nieuczciwych przewoźników zapominających o odpowiedzialności, jaka wiąże się z prowadzeniem przedsiębiorstwa przewozowego.

Artykuł napisano przy współpracy z lokalnym przewoźnikiem z okolic Rzeszowa, dowożącym każdego dnia ludzi swoimi autokarami do pracy czy szkoły. Jego stronę zobaczyć można tutaj: „Autokary Słoneczko” Nasze busy jeżdżą także po całej Europie, bezpiecznie i komfortowo. Przed wyruszeniem w trasę często zdarza się, że policjanci przeprowadzają kontrolę naszych pojazdów. Nigdy nie zdarzyło się, że autobus został oceniony negatywnie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas wynajmu autokarów. Zawsze stawiaj na sprawdzonego przewoźnika.

Komentarze i pingowanie obecnie wyłączone.
Powered by WordPress