Miejsca dla dzieci polecane na wakacje – gdzie warto się wybrać?

Zabawa. Aktywność. To dwa konieczne atrybuty, aby wakacje z dziećmi były udane. Jeśli planujemy wypoczynek z dziećmi, to tylko aktywny. W końcu nuda jest najgorszym, co może się przydarzyć małemu odkrywcy. Jeśli nie zapewnimy dzieciom odpowiednich atrakcji, możemy pomarzyć jedynie o chwili spokoju. Lepiej zawczasu dobrze się przygotować. Jak skutecznie zająć dziecko na wakacjach, ale samemu też odpocząć? Podrzucamy kilka ciekawych propozycji na zagospodarowanie urlopu wakacyjnego. Będzie zielono, aktywnie i zabawnie. Oto nasze TOP 5.

Park termalny GORĄCY POTOK i wyprawa w Tatry

Piękno natury i aktywność świetnie łączą w sobie góry. Ale gdzie z górach znaleźć atrakcje dla dzieci? Park termalny Gorący Potok. Rano możemy wybrać się nad Morskie Oko lub urządzić wyprawę na Giewont, a wieczorem popływać się w wodzie. Baseny termalne i liczne zjeżdżalnie, park linowy, bawialnia – to atrakcje dla dzieciaków. Dorośli zrelaksują się na kąpielach w termach, w saunie i na zabiegach spa, a także w kąpieli borowinowej. Przepiękna okolica, w której zlokalizowany jest park zachęca również do wycieczek rowerowych.

AQUAPARK REDA i Bałtyk

Aquapark w Redzie byłby zwyczajny, gdyby nie jeden fakt. Jest to pierwszy park wodny w Polsce, gdzie można popływać z rekinami na wygodnym pontonie! Dodatkową atrakcją jest szybka zjeżdżalnia i szklany tunel w środku rajskiego akwarium. Całość prezentuje się pięknie i z pewnością zainteresuje wszystkie dzieci, a nawet dorosłych. Poza parkiem, okolice Wejherowa oferują liczne tereny zielone, skanseny kultury kaszubskiej, muzea architektury. Dodatkowo z Władysławowa można zaplanować wycieczkę rowerową na Hel, polski raj dla surferów.

Kajakami po MAZURACH

Kraina polskich jezior latem oferuje pełen wachlarz atrakcji. Jeżeli szukamy aktywnych wakacji, to właśnie tutaj! Na Mazurach nie sposób się nudzić: wycieczki rowerowe z przewodnikiem, wycieczki przyrodnicze po Puszczy Boreckiej z przewodnikiem, spływy kajakowe, rejsy łodziami, jazdy konne, czartery jachtów, liczne plaże, kąpieliska i wiele innych. Dodatkowo agroturystyka jest tutaj tak bogata, że jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy z pewnością zakwaterowanie w wakacje.

Rodzinny park rozrywki w Zatorze ENERGYLANDIA

Dla spragnionych dobrej zabawy czeka największy park rozrywki w Polsce. Jeśli jeszcze go nie odwiedziliście, pomyślcie o tym: bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, water park i show – to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają w środku. Energylandia zapewni atrakcje każdemu członkowi rodziny, od karuzeli po ekstremalne zjeżdżalnie wodne. Noclegi znajdziemy w okolicy Krakowa, Katowic lub Bielsko-Białej. Jeśli zdecydujemy się na Bielsko, w okolicy znajduje się Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego – idealne miejsce do wycieczek i zwiedzania. Natomiast po kilkudniowym szaleństwie zrelaksujemy się w jednym z licznych spa w Ustroniu.

Słowacja i TATRALANDIA

Ciekawą opcją dla dzieci będzie wybranie się do Tatralandii. W ofercie znajdziemy ogromną strefę aquaparku, rozbudowaną strefę wellness i spa, a także surf waves, czyli coś dla miłośników deski oraz liczne restauracje. Żeby skorzystać z promocji i zniżek warto zaopatrzyć się w kartę Gopass. Poza atrakcjami w parku, czeka na nas słowacka przyroda. Wybierając się do Tatralandii, warto zarezerwować czas na słowackie Tatry, które są znacznie rozleglejsze i pod wieloma względami atrakcyjniejsze od Polskich. Polecamy wybrać się do Starego Smokowca, Szczyrskiego Jeziora i Tatrzańskiej Łomnicy, która jest jednym z najpopularniejszych szczytów.

Planuj z myślą o dzieciach

Nie zaplanowaliście jeszcze wakacji? Nie ma się co martwić, wielu ludzi z racji intensywnego trybu życia, planuje z krótkim wyprzedzeniem. Spodobały się wam nasze propozycje i miejsca dla dzieci na wakacje? Jeśli tak, to warto powoli zacząć przygotowania. Pamiętajmy, że wakacje to dla dzieci szczególnie ważny czas, dlatego planując urlop myślmy o nich. Szczęśliwe pociechy pozwolą odpocząć rodzicom.

Komentarze i pingowanie obecnie wyłączone.
Powered by WordPress